تلفن:22369390

اینستاگرام: dr.tabarsi

لمینت دندان

لمینت های سرامیکی پوشش نازکی از جنس سرامیک یا به اصطلاح چینی می باشد که روی سطح دندان جهت برطرف کردن نامرتبی دندانها، بد رنگی دندانها، بستن فضاهای بین دندانی و اصلاح شکل دندانها بکار می رود.

در این روش تراش مختصری در حد مینا (نیم میلیمتر) بر روی دندانها داده می شود وسپس قالب گیری انجام شده و جهت ساخت به لابراتوار فرستاده می شود. سپس این لمینت سرامیکی ساخته شده بر روی دندانها چسبانده می شود.لمینیت در مقایسه با ونیر کامپوزیت رنگ پذیر نیست و دوام بالاتری دارد. و بدلیل آنکه در لابراتوار ساخته می شود هزینه بالاتری داشته و در سه جلسه انجام می شود. لمینت یکی از درمانهای حساس در دندانپزشکی است که باید توسط متخصص که دارای تجربه، دانش و مهارت کافی است انجام شود. همچنین در دندان همه بیماران قابل انجام نیست و پس از معاینه بیمار توسط متخصص مشخص می شود.

در کلینیک تخصصی دکتر طبرسی تمام درمانهای دندانپزشکی توسط متخصصین مجرب انجام می شود.


                                    بعداز لمینت سرامیکی                                                              قبل از لمینت سرامیکی


طول عمر لمینت سرامیکی:

لمینت های سرامیکی یک درمان مادام العمر می باشد و در صورتیکه به دندانها ضربه وارد نشود و بیمار بهداشت دهان را رعایت کند بالای 15 سال دوام خواهد داشت.

                       قبل از لمینت سرامیکی                                       بعد از لمینت سرامیکی

 

                                                                               

آیا لمینت به دندان طبیعی آسیب می رساند؟

مسلما هر گونه تراش بی دلیل روی مینای دندان، به دندان آسیب خواهد رساند. لمینت باید در بیماران با اندیکاسیون درمان لمینت انجام شود و برای همه قابل اجرا نیست. اگر درمان اصولی در بیمار کیس لمینت جهت اصلاح طرح لبخند انجام شود از ماندگارترین و کم آسیب ترین روشهای درمانی اصلاح طرح لبخند می باشد.

تلفن:22369390

اینستاگرام: dr.tabarsi

با ما تماس بگیرید

آدرس: تهران- سعادت آباد- میدان فرهنگ- سرو شرقی- بعد از بیمارستان پارسیان- پلاک 27- طبقه سوم- واحد 7
bahareh.tabarsi@gmail.com
02122369390